ŠOK | Laureáti 2022 | TOP 10

Zuzana Paňková

Vodný slalom

Zuzana Paňková je s vodou spätá odjakživa. Jej starí rodičia i rodičia absolvovali množstvo splavov na Hornáde, Dunajci i na ďalších riekach starého kontinentu a Zuzka bola už ako polročná pri tom. Pokojnú hladinu časom vymenila za tečúcu a keď mala deväť, prvýkrát sa posadila aj na divokú vodu v Liptovskom Mikuláši. Pod vedením trénera Petra Murcka svoj talent naplno rozvíjala a už ako 11-ročná vyhrala na Košickom vodáckom maratóne kategóriu žien. Rok 2022 bol pre Zuzanu, podobne ako niekoľko sezón predtým, veľmi vydarený. Spomenúť treba úspechy z Majstrovstiev sveta juniorov v talianskej Ivrei, kde získala titul majsterky sveta juniorov v kategórii C1, striebro v kategórii Extreme slalom, rovnaký kov aj v kategórii 3xK1 a napokon aj tretiu priečku v kategórii 3xC1 ženy. Výborne si však počínala aj medzi seniormi, keď si dokázala v C1 vybojovať 2. priečku na Svetovom pohári vo francúzskom Pau a medailovú zbierku zavŕšila ziskom titulu Majsterky Európy v kategórii 3xC1 na kanály v Liptovskom Mikuláši.