ŠOK | Laureáti 2021 | TOP 10

Zuzana Paňková

Vodný slalom

Zuzana Paňková vyrástla takpovediac na vode. Jej starí rodičia i rodičia absolvovali množstvo splavov na Hornáde, Dunajci i na ďalších riekach starého kontinentu a Zuzka bola často pri tom. Kanoistike na divokej vode sa venuje teda od útleho detstva a už ako 11-ročná vyhrala na Košickom vodáckom maratóne kategóriu žien. Rok 2021 bol pre Zuzanu vskutku vydarený. Na seniorských Majstrovstvách Európy v Talianskej Ivrei vybojovala v kategórii hliadok 3x C1 zlato. Medzi juniormi bola Zuzkina dominancia ešte jednoznačnejšia. Z majstrovstiev Európy si odniesla dovedna štyri medaile. Zlato vybojovala v kategóriách C1, K1 aj 3x K1 a bronzovú medailu získala za extrémny slalom. Úspešné bolo potom aj jej účinkovanie na svetovom šampionáte juniorov, na ktorom obsadila v kategórii K1 celkovo 3. priečku. Zuzana trénuje v klube TJ Slávia UVLF pod vedením trénera Petra Murcka a jej športovým vzorom je Jana Dukátová.