ŠOK | Laureáti 2023 | TOP 10

Romana Gajdosova

Romana Gajdošová

Triatlon

Romana Gajdošová začínala s triatlonom vo veku 15 rokov v rodných Košiciach, keď sa predtým venovala najmä tanečnému športu, pričom záľuba v tejto zdanlivo odlišnej pohybovej aktivite ju neopúšťa ani dnes. Momentálne najlepšej slovenskej triatlonistke, členke Triatlonového klubu Košice a študentke na Masarykovej univerzite v Brne, sa darilo aj v roku 2023. Deväťnásobná držiteľka titulu slovenskej seniorskej triatlonovej kráľovnej obsadila v auguste na svetovom pohári v Yeongde v Južnej Kórei skvelé druhé miesto, čím dosiahla historicky najlepšie umiestnenie slovenskej pretekárky v tejto prestížnej súťaži.  To, že práve počas leta jej forma plne kulminovala, potvrdila v tom istom mesiaci i ziskom titulu majsterky Slovenska v šprinte. 26. augusta už bola späť v Ázii, aby v čínskom Wihai vybojovala na svetovom pohári ďalšie výborne umiestnenie, tentokrát v podobe 7. miesta. Rovanko sa jej darilo aj na súťaži Afrického pohára, kde bola trikrát tretia. A ďalšie plány? V olympijskom roku nemôžu byť u Romany späté s ničím iným, než s túžbou predstaviť sa v Paríži.