ŠOK | Laureáti 2016 | NÁDEJ


Karin Boříková

Karin Boříková 

Vodné lyžovanie

Karin sa narodila v roku 2000 v Košiciach a je členkou Klubu vodného lyžovania TRIXEN Košice. Trénersky sa na jej príprave podieľa Alexander Vaško st. Popri štúdiu na gymnáziu Milana Rastislava Štefánika v Košiciach sa naplno venuje športovým povinnostiam vo vodnom lyžovaní za vlekom v areáli sídliska Nad jazerom. V roku 2016 získala na Majstrovstvách Európy juniorov v ukrajinskom Dnepropetrovsku v kategórii do 19 rokov titul majsterky Európy v slalome. Okrem toho si na rovnakom podujatí vybojovala ešte tri pódiové umiestnenia - striebro v kombinácií, bronz v skokoch a taktiež bola členkou bronzového tímu v súťaži družstiev.

Gabriela Briškárová

Gabriela Briškárová 

Taekwondo

Gabriela sa narodila v roku 2001 v Košiciach a je dnes historicky najúspešnejšou Slovenskou taekwondistkou. Študuje na košickom Osemročnom športovom gymnáziu a od svojich 5 rokov je členkou Koryo Taekwondo klubu Slávia UPJŠ Košice, kde trénuje pod vedením trénera Mária Šveca. V roku 2016 si v konkurencii 48 športovkýň celého sveta vybojovala 3.miesto na Majstrovstvách sveta juniorov v Kanade v olympijskej disciplíne športový zápas - taekwondo. Na rankingových podujatiach svetovej federácie taekwondo WTF dosiahla v roku 2016 na Spanish open 3. miesto a na Luxemburg open 2. miesto. V súčasnosti je členkou slovenského TOP tímu pre letnú olympiádu Tokyo 2020. Zaujímavosťou je, že tomuto športovému odvetviu sa veľmi úspešne venujú aj jej ďalší štyria súrodenci, vrátane jej dvojičky – brata Gabriela.

Image

Sarah Saloňová

kickboxing

Sarah sa narodila v roku 2002 a kickboxu sa venuje od rok 2014. Je študentkou na gymnáziu Jána Amosa Komenského na Škultétyho ulici v Košiciach a trénuje pod taktovkou Petra Onuščáka v Guard Steel Trans kickboxing klub Košice. Súťaží v disciplínach lightcontact a kicklight, no v budúcnosti by rada vyskúšala i ďalšie z nich ako je fullcontact, lowkick alebo K1. Rok 2016 sa v jej prípade niesol v znamení vynikajúcich výsledkov. Najvýraznejším úspechom bol zisk titulu majsterky sveta na svetovom šampionáte juniorov a kadetov WAKO v Dubline v kategórii kicklight do 60kg. Okrem toho bola úspešná aj na turnajových podujatiach keď získala v disciplíne kicklight zlato na WAKO Svetovom pohári v Budapešti a striebro na WAKO Európskom pohári v Poľsku.