ŠOK | Laureáti 2015 | NÁDEJ


Michal Dudovič

Michal Dudovič 

Florbal

Michal sa začal priúčať tajom floorbalu ako trojročný popri svojom staršom bratovi. Vyrastal v tíme ATU Košice, kde hrá dodnes. Odborníci ho považujú za najvýraznejší talent košického floorbalu, čo dokazuje svojimi výsledkami tak medzi juniormi, kam vekom patrí, ale aj v seniorských tímoch, ktorých dresy už oblieka. V roku 2015 sa Michal zúčastnil majstrovstiev sveta juniorov vo Švédsku, kde prispel k výbornému 5. miestu slovenského tímu a darilo sa mu i v najvyššej domácej seniorskej súťaži. Šestnásťročný Michal Dudovič s číslom 12 strelil pri svojej premiére v mužskej Extralige Trenčínu päť gólov a na konci kalendárneho roka bol so 48 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom celej súťaže.

Dominika Gumanová

Dominika Gumanová 

Kickbox

Dominika sa kickboxu venuje pod vedením trénera Petra Onuščáka od roku 2010. O svojom mimoriadnom talente presvedčila športovú verejnosť hneď niekoľkokrát. V zatiaľ krátkej, ale mimoriadne úspešnej športovej kariére sa Dominika Gumanová môže pochváliť titulmi viacnásobnej majsterky Slovenska, víťazstvami v súťažiach Svetového a Európskeho pohára, či medailami z vrcholných podujatí. Medzi ne patrí titul majsterky sveta v kategórii do 50 kg light contact starších kadetiek z talianskeho Rimini v roku 2014 a tiež titul majsterky Európy 2015 v rovnakej kategórii zo šampionátu, ktorý sa uskutočnil v španielskom San Sebastiane.

Nikola Seničová

Nikola Seničová

Vzpieranie

Športové začiatky Nikoly sa spájajú s tenisom, vyskúšala si aj atletiku a v roku 2015 stihla napriek mnohým povinnostiam vybojovať so svojimi spoluhráčkami aj titul majstra Slovenska v basketbale základných škôl. Najväčšiu pozornosť však venuje vzpieraniu, kde dosahuje výborné výsledky a je veľkou nádejou tohto športového odvetvia. Na majstrovstvách Európy juniorov, ktoré sa v roku v roku 2015 konali vo švédskej Landskrone, získala v dvojboji v hmotnostnej kategórii do 69 kg výkonom 166 kg striebornú medailu. Rovnaký kov jej na tomto šampionáte zavesili na krk za výkon v nadhode. Nikole Seničovej sa darilo v roku 2015 aj na domácej scéne, keď získala titul majsterky Slovenska medzi ženami a vytvorila množstvo slovenských rekordov v mládežníckych kategóriách.