ŠOK | Laureáti 2012 | NÁDEJ


Barbora Bálintová

Barbora Bálintová 

Basketbal

Barbora je napriek svojmu juniorskému veku členkou základnej zostavy "áčka" v majstrovskom klube Good Angels Košice. V roku 2012 absolvovala táto 175 cm vysoká rozohrávačka dva šampionáty - Juniorské majstrovstvách Európy do 18 rokov v Rumunsku a Majstrovstvá Európy do 20 rokov v Maďarsku a v oboch bola výraznou oporou tímu. Barbora má vďaka svojej rýchlosti a vynikajúcim defenzívnym zručnostiam všetky predpoklady zaradiť sa medzi top hráčky budúcnosti.

Veronika Cmárová

Veronika Cmárová 

Kickbox

Veronika je členkou Guard Steel Trans Kickboxing klub Košice. Na Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov, ktoré sa konali v septembri 2012 v Bratislave obsadila v kategórii full contact junioriek do 65 kg v silnej konkurencii vynikajúcu druhú priečku. Jej ďalšími úspechmi v uplynulom roku sú štvrťfinále na Majstrovstvách Európy seniorov a dve tretie miesta v kategórii full contact a light contact na Svetových pohároch v Innsbrucku a Szegede.

Anna Karolína Schmiedlová

Anna Karolína Schmiedlová

Tenis

Obrovská nádej slovenského tenisu Anna Karolína Schmiedlová má za sebou jednoznačne najúspešnejšiu sezónu vo svojej kariére. 18-ročná rodáčka z Košíc vyhrala v roku 2012 päť ITF turnajov, svojimi výkonmi prispela k zisku zlata na Majstrovstvách Európy družstiev dievčat do 18 rokov a prebojovala sa až do finále juniorskej dvojhry na Roland Garros v Paríži, kde po veľkej dráme nestačila na nemecký talent Anniku Beckovú. Rok 2012 otvárala na 645. mieste a po 56 výhrach jej aktuálne patrí už 186. priečka rebríčka WTA.