ŠOK | Laureáti 2011 | NÁDEJ


Tomáš Jurčo

Tomáš Jurčo 

Ľadový hokej

Jedna z najväčších nádejí mladého slovenského hokeja, odchovanec HC Košice hráva hokej od svojich piatich rokov. Vďaka svojmu talentu sa dokázal úspešne presadiť aj vo vyšších vekových kategóriách. Ako pätnásťročný už hrával za juniorov Košíc a s 54 kanadskými bodmi sa stal najproduktívnejším hráčom. Skvelé schopnosti útočníka mu zaistili cestu za oceán – dve sezóny hrával v kanadskej juniorskej súťaži QMJHL za tím Saint John Sea Dogs, s ktorým sa mu podarilo získať i prestížny Memorial Cup. V lete 2011 ho draftoval klub NHL Detroit Red Wings. Zaujímavosťou je, že Tomáš nie je jediný v rodine s hokejovým talentom. Jeho staršia sestra Petra hrala v ženskom hokejovom tíme na zimných olympijských hrách vo Vancouveri.

Viktória Pillárová

Viktória Pillárová 

Karate

Zverenkyňa Karate klub Kretovič Košice a ešte stále študentka Športového gymnázia, má už vo svojom mladom veku na svojom konte niekoľko svetových úspechov. Vo februári 2011 si na Majstrovstvách Európy v Novom Sade vybojovala bronzovú medailu v kategórii kumite kadetiek do 54 kg. A už o niekoľko mesiacov neskôr, na 7. Majstrovstvách sveta juniorov a kadetov v Melake (Malajzia), zasa striebornú medailu v športovom zápase kumite v kategórii do 54 kg. Okrem týchto dvoch cenných kovov má ešte vo svojej zbierke zlato z Grand Prix Hradec Králové, striebro z Harasuto Europe Cup a ďalších 5 bronzových medailí.

Viliam Vanta

Viliam Vanta

Kickbox

Bardejovský rodák patrí medzi najväčšie nádeje seniorskej reprezentácie slovenského kickboxu. Junior košického Steel Trans kickboxing klubu len za posledné mesiace obohatil svoju zbierku cenných kovov o niekoľko titulov zo slovenských aj svetových súťaží. Veď posúďte sami - je seniorským majstrom Slovenska v semi kontakte a v light kontakte do 69 kg a zároveň vicemajstrom vo full kontakte mužov do 67 kg. Na 17. ročníku Svetového pohára v Szegede vyhral juniorský light kontakt do 69 kg a získal striebro v kick light juniorov do 69 kg. Najväčší úspech dosiahol na septembrových Majstrovstvách Európy juniorov a kadetov, odkiaľ si priniesol titul majstra Európy v kategórii light kick juniorov do 69 kg.