ŠOK | Laureáti 2010 | NÁDEJ


Jana Čepelová

Jana Čepelová 

Tenis

Sedemnásťročná Jana Čepelová patrí medzi najväčšie svetové tenisové talenty. Svoj potenciál naplno predviedla v aktuálnej sezóne, ktorú spolu so Chantal Škamlovou odštartovala triumfom v juniorskej štvorhre na Australian Open. Rovnaký úspech zopakovala táto dvojica aj na júlových majstrovstvách Európy, kde Jana navyše nenašla premožiteľku ani v dvojhre. Skvelé obdobie zavŕšila košická rodáčka na Olympijských hrách mládeže 2010, kde v dvojhre vybojovala bronzovú medailu a vo štvorhre jej ušlo zlato až po finálovej prehre v super tajbrejku.

Martin Marinčin

Martin Marinčin 

Ľadový hokej

Martin Marinčin, sa upísal hokejovým Košiciam v roku 2006. Zlom v jeho kariére nastal v sezóne 2009/2010, kedy ho tréner Anton Tomko pozval do "Áčka" košického tímu. Túto sezónu nakoniec dohral v tíme "dvatsiatky". V drafte v roku 2010 si tohto urasteného slovenského obrancu vybral klub NHL Edmonton Oilers v druhom kole zo 46. miesta. V tom istom roku ho draftoval aj klub KHL Avtomobilist Jekaterinburg z celkového piateho miesta a stal sa aj jednotkou vstupného draftu CHL, keď si ho vybral klub Prince George Cougars. Martin Marinčin je stálou oporou reprezentačného výberu Slovenska do 20 rokov.

Alexander Vaško ml.

Alexander Vaško ml.

Vodné lyžovanie

Po úspešnom Miroslavovi Hríbikovi je tu po necelých 10 rokoch ďalší z výnimočných talentov tohto športu na Slovensku. Člen Klubu vodného lyžovanie Trixen Košice je konkurencieschopný v súťažiach za vlekom i za motorovým člnom. Alexander disponuje všetkými predpokladmi potrebnými pre úspešnú reprezentáciu svojho klubu, mesta i Slovenskej republiky na medzinárodných podujatiach tej najvyššej úrovne. Medzi jeho najväčšie úspechy uplynulej sezóny patrí účasť na MS dospelých, 3. priečka z ME juniorov a celkové 2. miesto v Európskom pohár.