ŠOK | Laureáti 2009 | NÁDEJ

Dominik Hegyes

Kickbox

Nádejný talent, reprezentant SR v kickboxe, ktorému sa podarilo priniesť z chorvátskej Puly, kde sa toho roku konali ME juniorov a kadetov v kickboxe najcennejší kov. Medailu získal v kategórii lightkontakt juniorov do 89 kg. Vo finálovom zápase s Rusom Prichalovom vyhral jednoznačne 3:0 na body, čo sa väčšinou s ruskými pretekármi nestáva. Dominik je odchovancom košického klubu Steel Trans Košice.

Miroslav Šušnyák

Plávanie

Telesne postihnutý športovec, reprezentujúci klub telesne postihnutých športovcov AQUA Club. S plávaním začal ako 8 ročný a napredoval veľmi rýchlo, nakoľko trénoval spolu so zdravými plavcami. Miro už prešiel s plávaním celú Európu, pretekal dva krát v Južnej Afrike v Durbane a na MS v Johanesburgu, kde získal pred tromi rokmi dve strieborné medaily, no najväčší úspech dosiahol na juniorských MS v plávaní na americkom kontinente v New Jersey, kde získal štyri zlaté medaily v disciplínach 50, 100, 200 a 400 metrov voľný spôsob v skupine S10.

Radoslav Tatarčík

Vzpieranie

Od éry Ondreja Hekela je vzpieranie, konkrétne trh slovenskou špecialitou. Mladý košický vzpierač Radoslav Tatarčík sa v ňom stal v tomto roku majstrom Európy do 17 rokov. V úvodnej disciplíne kategórie do 94 kg trhol 133 a 136 kg, keď sa súperi vystrieľali, nechal si naložiť 138 kg, udržal ich nad hlavou a zlepšil tak aj svoj národný rekord májových majstrovstiev SR. V košickom klube Viktória Športhala tento talent trénuje Karol Gumán – slovenský šampión zo šesťdesiatych rokov.